Informačný web o digitálnom vysielaní

Nachádzate sa: DVB-T2.sk Poradňa

Poradňa - DVB-T2

dotaz ohladne prechodu na nové vysielanie DVB-T2

Vložil: info-DVT-T2 Nové Mesto nad Váhom | 19. 12. 2016 | 13:57

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať ohľadne nového vysielania, ktoré má nastať po 1.1.2017, kedy viaceré televízne kanály chcú prejsť na novú formu vysielania a to cez satelit. To znamená,že nová forma vysielania bude nastavená na DVB-T2? Doteraz môj televízor prijímal cez anténu - DVB-T. Pokiaľ chcem sledovať tie stanice ako doteraz musím si zaobstarať káblovku, alebo si dať namontovať satelit?
Prípadne stačí keby som si dokúpila tzv. skrinku, ktorá má nastavené aj prijímanie DVB-T2? A ten kábel čo mi išiel z antény do tv zapnem do tej skrinky? Televízor je značky Samsung nie staršieho ako tri roky.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a pomoc!

Pekný deň
Mgr. Václavová

RE: dotaz ohladne prechodu na nové vysielanie DVB-T2

Pridal: Josef | 22. 12. 2016 | 17:53

DVB-T2 vám v tomto prípade nepomôže. TV Markíza chce z princípu opustiť všetky neplatené platformy a stať sa platenú TV. Tzn. jediný spôsob ako prijímať Markízu je platiť. Tzn. príjem cez satelit, IPTV alebo káblovú TV. Avšak nepodliehal by som panike. Zriadenie satelitu / IPTV alebo káblovej prípojky trvá niekoľko málo dní. Takže by som vyčkal až po novom roku, či Markíza naozaj odíde a nejedná sa len o zastrašovanie.

V prípade doplňujúcich otázok alebo nejasností položte novú otázku do poradne: Položiť otázku
Zdieľať na Facebook.com
Posledná aktualizácia: 2. 6. 2016 21:38:43
© 2004 - 2024 Ing. Josef Vrba