Informačný web o digitálnom vysielaní

Nachádzate sa: DVB-T2.sk Set-top-box

Set-top-box pre DVB-T2

V súčasnej dobe sa začali na slovenskom trhu objavovať kvalitný set-top-boxy schopné prijímať DVB-T2 vrátane podpory H265 (HEVC) nutné pre príjem programov v DVB-T2,

Set-top-boxy s DVB-T2 a HEVC

Ako zapojiť set-top-box

Zapojenie bežného set-top-boxu nie je nijako ťažké. Vo väčšine prípadov, kedy má televízia scart vstup, postačí kúpiť prepojovací tzv. SCART kábel. Tento kábel sa zasunie do TV a zároveň tiež do set-top-boxu. Teraz už stačí len zapnúť TV a následne zapnúť aj STB. Automaticky by mala naskočiť úvodná obrazovka set-top-boxu. Potom už stačí riadiť sa pokynmi na obrazovke. Väčšina lepších set-top-boxov vie komunikovať v slovenskom jazyku.
Novšie set-top-boxy mávajú už HDMI výstup. Ak máte televíziu s HDMI vstupom (väčšina LCD TV a Plasma TV), tak odporúčam miesto prepojenia cez SCART použiť HDMI.

Set-top-box s modulátorom

Ak Vaše TV nemá vstup SCART ani HDMI, vážne uvažujte o kúpe novej televízie. Existujú STB s modulátory, kedy je možné prepojiť STB a TV pomocou anténneho kábla. Kvalita týchto modulátorov je vo väčšine prípadov veľmi mizerná a na TV sa nedá dlhšiu dobu pozerať.

Set-Top-Box s nahrávaním

Drahšie set-top-boxy umožňujú nahrávať aktuálne sledovaný program. Sú dva druhy set-top-boxov.
  • S integrovaný pevným diskom
  • S USB portom
STB s integrovaným pevným diskom sú zvyčajne drahšie. Záznam prebieha na pevný disk vo vnútri zariadenia. Nahraný reláciu možno zvyčajne sledovať iba skrze zariadení. STB s USB portom zaznamenávajú nahrávky na ľubovoľný USB flash disk. Dĺžka nahrávky závisí na veľkosti flashdisku. Minimom je 2GB flashdisk. Po dokončení nahrávania, možno nahrávku sledovať kdekoľvek aj v počítači.
Zdieľať na Facebook.com
Posledná aktualizácia: 3. 6. 2016 18:45:39
© 2004 - 2024 Ing. Josef Vrba